Dla Pacjenta

NOWOŚĆ!!! BEZPŁATNA OPIEKA MEDYCZNA W RAMACH NFZ
Layer_30

DEKLARACJA WYBORU LEKARZA POZ NFZ

Wypełnij deklarację, wydrukuj i wyślij mailem na adres  rejestracjagd@hms-assistance24.com  lub złóż osobiście w placówce

deklaracja wyboru lekarza POZ

PROFILAKTYKA 40+

Sprawdź, jak skorzystać z badań

więcej o programie 40+

Poradnia Lekarzy Rodzinnych

 Dowiedz się jak złożyć deklarację na bezpłatne konsultacje lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej NFZ

lekarze w ramach NFZ

FAQ

1.   W jaki sposób mogę umówić się na konsultacje lekarskie i badania?

 

Rejestracja usług medycznych odbywa się poprzez kontakt telefoniczny z  Centrum Assistance pod numerem telefonu: +48 798 519 519. Wszystkie usługi muszą zostać zgłoszone na infolinii.

Aby móc umówić się na badania poprzez infolinię należy podać:

- dane osobowe (Imię i Nazwisko, PESEL , nr telefonu kontaktowego oraz e -mali)

Poza rejestracją telefoniczną istnieje również możliwość rejestracji on-line tj. pozostawiania preferencji, co do czasu i miejsca wykonania usługi medycznej w panelu e-Pacjent na stronie internetowej www.hms-assistance24.com.

Uwaga: HMS Assistance koordynuje umawianie na usługi zawarte w ramach abonamentu dla Pacjentów, którzy w danym miesiącu mają aktywny pakiet medyczny. Jeśli potrzebujesz pomocy w organizacji usług pozapakietowych dla siebie lub swoich bliskich, przemyśl zakup pakietu „Pomocnik”.

Za niewielką miesięczną opłatą zyskasz pomoc w organizacji tych wszystkich usług, których potrzebujesz a nie masz ich w pakiecie. Usługi poza abonamentem, umawiane w ramach Pakietu Pomocnik są usługami pełnopłatnymi dla pacjenta. Infolinia pomaga tylko przy organizacji konsultacji i badań.

 

2.   Gdzie mogę sprawdzić listę placówek medycznych, do których mogę się umówić?

 

Aktualną informację na temat Partnerów Medycznych HMS Assistance można uzyskać w panelu ePacjent  lub na  stronie internetowej hms-assistance24.com

 

3.    Ile będę czekał na wizytę?

 

Zgodnie z warunkami umowy czas oczekiwania na lekarza pierwszego kontaktu wynosi 24h od momentu zgłoszenia, natomiast czas oczekiwania na lekarza specjalistę wynosi 72h. Jeśli Pacjent wskaże konkretnego lekarza, konkretną placówkę lub przedział czasowy, czas oczekiwania jest zależny od dostępności i grafiku lekarza, bądź od harmonogramu placówki i może przekroczyć wskazany w umowie termin

 

4.    Co zrobić, jeśli w mojej miejscowości nie ma lekarza danej specjalizacji?

 

Chcąc umówić się na wizytę, skontaktuj się z Centrum Operacyjnym HMS Assistance. Konsultant pomoże dobrać rozwiązanie najbardziej dla Ciebie dogodne. Jeśli w danej miejscowości nie ma możliwości skorzystania z koniecznej specjalizacji, dostaniesz propozycję bezgotówkowej konsultacji w ościennej miejscowości, bądź otrzymasz opcję refundacji. W przypadku refundacji udajesz się do lekarza wskazanego przez HMS, opłacasz wizytę pobierając fakturę imienną na swoje dane, następnie przesyłasz wypełniony wniosek refundacyjny (otrzymasz go na maila od konsultanta HMS) oraz fakturę. W terminie do 30 dni od otrzymania dokumentów otrzymasz całkowity zwrot kosztów. Jeśli zdarzy się sytuacja, że w danej miejscowości mamy partnerów medycznych, którzy dysponują daną specjalizacją, ale z pewnych względów nie chcesz skorzystać z proponowanego lekarza, możesz ubiegać się o refundację limitowaną: dostaniesz zwrot kosztów zgodny z limitem przewidzianym przez HMS Assistance. Konsultant przedstawi Ci warunki skorzystania z takiego rozwiązania.

 

5.    Co w przypadku, kiedy nie wiem, do jakiego specjalisty powinienem się udać?

 

 Jeśli nie wiesz, do jakiego specjalisty się udać, konsultant zaproponuje Ci wizytę u lekarza internisty, bądź konsultację  telefoniczną z lekarzem . Podczas rozmowy z lekarzem otrzymasz sugestie co do dalszego postępowania. Lekarz w trakcie rozmowy online może Ci również wystawić skierowanie na badania, potrzebne recepty lub zwolnienie lekarskie.

 

6.    Jak i gdzie mogę skorzystać z rehabilitacji i leczenia szpitalnego.

 

Po otrzymaniu skierowania od lekarza skontaktuj się z Centrum Operacyjnym HMS Assistance. Konsultant poprosi Cię o przesłanie skierowania na adres mailowy: rejestracja@hms-assistance24.com  Możesz też samodzielnie założyć zgłoszenie przez portal ePacjent i dołączyć skierowanie. Jest to ważne, ponieważ często na skierowaniu znajdują się istotne informacje co do planowanego zabiegu lub rehabilitacji. Dodatkowo lekarze stosują często różne nazewnictwo usług. Przesłanie skierowania pozwoli nam rzetelnie sprawdzić, czy usługa jest zawarta w abonamencie. Po weryfikacji dostępności świadczenia konsultant umówi Cię:

a) W przypadku rehabilitacji - na pierwsze spotkanie z fizjoterapeutą w placówce, która świadczy dla nas dany zakres usług. Pozostały harmonogram zabiegów ustalisz samodzielnie z placówką.

b) W przypadku leczenia szpitalnego - na konsultację kwalifikacyjną do zabiegu do lekarza, który będzie Cię operował.

HMS decyduje o miejscu hospitalizacji i dokonuje rezerwacji terminu. Na kwalifikacji dostaniesz od lekarza informację, jaki jest zakres planowanego zabiegu. Po konsultacji otrzymamy z placówki informację o zabiegu, na jaki zostałeś ostatecznie zakwalifikowany. Konsultant jeszcze raz skontaktuje się z Tobą i przekaże, czy cały zakres zabiegu jest możliwy do nieodpłatnego wykonania w ramach abonamentu. Pamiętaj, że o miejscu przeprowadzenia zabiegów rehabilitacyjnych i leczenia szpitalnego decyduje HMS.

 

7.   Stany nagłe – co zrobić?

 

HMS realizuje tylko usługi planowe w związku z czym w przypadkach nagłych należy się skontaktować z Centrum Powiadamiania Ratunkowego (CPR) pod nr 112 lub 999. Usługi planowe to wszystkie konsultacje, badania i zabiegi, które nie muszą być wykonywane w trybie pilnym. HMS potrzebuje czasu na zorganizowanie diagnostyki obrazowej i leczenia szpitalnego, w związku z czym abonament medyczny nie obejmuje tych wszystkich stanów, gdzie interwencja jest niezbędna natychmiast. Jeśli uległeś wypadkowi za granicą, otrzymałeś tam konieczne zaopatrzenie i po powrocie do Polski chciałbyś kontynuować diagnostykę lub leczenie szpitalne pamiętaj, aby zgłosić to ubezpieczycielowi, z którym miałeś podpisaną polisę w trakcie wyjazdu. W wielu przypadkach to on organizuje dalsze leczenie.

 

8.    Jak mogę kontynuować leczenie u swojego wybranego lekarza, jeśli nie współpracuje on z HMS.

 

Jeśli chcesz kontynuować leczenie u lekarza, który nie współpracuje bezgotówkowo z HMS Assistance, możesz ubiegać się o refundację limitowaną: dostaniesz zwrot kosztów zgodny z limitem przewidzianym przez HMS Assistance. Konsultant przedstawi Ci warunki skorzystania z takiego rozwiązania. W tym celu skontaktuj się przed taką wizytą z infolinią HMS.

 

9.    Czy mogę skorzystać z badań w ramach abonamentu, jeśli skierowanie otrzymałem na prywatnej wizycie?

 

W przypadku, gdy od swojego prywatnego lekarza otrzymałeś skierowanie, skontaktuj się z infolinią HMS. Zostaniesz poproszony o przesłanie skierowania mailowo bądź za pośrednictwem portalu e-Pacjent. Po weryfikacji skierowania otrzymasz informację, czy dokument spełnia wszystkie wymogi formalne i czy możesz nieodpłatnie wykonać badania. HMS wskaże również placówkę, w której możesz te badania wykonać.

 

10.    Na jakie usługi muszę mieć skierowanie?

 

Skierowanie od lekarza jest konieczne na wszystkie badania diagnostyczne, rehabilitację, leczenie szpitalne oraz na zabiegi wykonywane w ramach ambulatoryjnej opieki specjalistycznej. Nie musisz mieć skierowania na konsultacje lekarskie ani na większość badań z profilaktycznego przeglądu stanu zdrowia. W przypadku badania rtg klatki piersiowej zawartego w profilaktycznym przeglądzie stanu zdrowia konieczne jest posiadanie skierowania.

Usługi z zakresu Medycyny Pracy, jeśli są objęte umową, są realizowane na podstawie skierowania od Pracodawcy, który ma umowę z HMS. Uwaga: usługi medycyny pracy nie dotyczą członków rodziny pracownika.

 

11.    W jaki spoób mogę podzielić się swoją opinią o HMS Assistance?

 

Jeśli chcesz się podzielić opinią na temat jakości obsługi HMS Assistance możesz zrobić :

  • dzwoniąc na infolinię HMS, bądź napisać maila na adres:  jakosc@hms-assistance24.com  Odpowiedzi na opinię udzielamy w ciągu 14 dni.
  • na facebooku:  https://www.facebook.com/HMSCLINIC24  lub https://www.facebook.com/HMS-ASSISTANCE24 w zakładce Rekomendacje i oceny.
  • na google: HMS Clinic. Prywatne Centrum Medyczne Wejdź tutaj lub HMS Assistance Watoła Spółka Komandytowo-akcyjna  w zakładce Opinie Wejdź tutaj

Wedź tutaj

12.    W jaki sposób zamówić  recepty?

 

Receptę lekarz może wystawić na wizycie stacjonarnej lub podczas porady telefonicznej. Jeśli zażywasz stałe leki, możemy je zamówić u lekarza, u którego prowadzisz leczenie pod warunkiem, że jest to nasz Partner Medyczny, bądź nasza klinika, a Twoja ostatnia wizyta u lekarza  była w przeciągu 3 miesięcy.

 

13.     Czy ze skierowaniem od lekarza prywatnego można wykonać badanie  w ramach  NFZ?

 

Każda osoba posiadająca ubezpieczenie zdrowotne ma prawo do badań diagnostycznych finansowanych przez NFZ, ale warunkiem ich bezpłatnego wykonania jest uzyskanie skierowania. Ten dokument może wydać tylko uprawniony medyk. Musi to być lekarz ubezpieczenia zdrowotnego, czyli taki, który sam ma podpisaną umowę z NFZ lub pracuje w placówce medycznej, która zawarła kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. To oznacza, że lekarz podczas wizyty prywatnej nie może wystawić skierowania na badania finansowane przez NFZ.

UWAGA! Skierowanie do szpitala może wystawić każdy lekarz, który ma prawo wykonywania zawodu (nawet z gabinetu prywatnego, który nie podpisał kontraktu z NFZ), jeśli cel leczenia nie może być osiągnięty przez leczenie ambulatoryjne.  Świadczy o tym treść art. 58 ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, w którym mowa jest o lekarzu bez zaznaczenia, że chodzi o lekarza ubezpieczenia zdrowotnego. W przypadku leczenia planowego, lekarz kierujący dołącza wyniki badań uzasadniające celowość skierowania na leczenie szpitalne.

 

14.   Kiedy otrzymam  lek ze zniżką? Czy recepta będzie ze zniżką?

 

Recepta to rodzaj korespondencji pomiędzy lekarzem a farmaceutą. Dotyczy ona leków, które zostaną zastosowane podczas Twojego leczenia. Wystawiana jest w formie elektronicznej, albo w formie papierowej.  Receptę na leki refundowane wystawia lekarz uprawniony. Narodowy Fundusz Zdrowia pokrywa część kosztów leków, znajdujących się w aktualnym wykazie leków refundowanych. W ramach prywatnego abonamentu medycznego lekarz uprawniony może wystawić receptę ze zniżką lecz nie ma takiego obowiązku. Infolinia HMS nie udziela informacji, czy wybrany lekarz może wystawić receptę zniżkową. Receptę na leki refundowane możesz zrealizować w każdej  aptece/ punkcie aptecznym.

Pamiętaj! Jeśli sam nie posiadasz ubezpieczenia w Narodowym Funduszu Zdrowia, twoja recepta będzie zrealizowana bez zniżki.

 

 

 

 

 

Infolinia

Nasi doradcy i lekarze chętnie udzielą Ci odpowiedzi na wszystkie pytania!

 

Zadzwoń

+48 798 519 519

E-mail

rejestracja@hms-assistance24.com

Adres

81-342 Gdynia, Waszyngtona 34/36

Godziny otwarcia

07:00 - 18:00