Aktualności

Testy COVID już dostępne w HMS Clinic. chcesz poznać szczegóły? Skontaktuj się z naszą infolinią.
shutterstock_719464702

Zasady bezpieczeństwa a powrót do normalności z koronawirusem w tle

Wirus COVID 19 zmienił wiele w życiu codziennym i wymusza nadal zmianę naszego postepowania. Zagrożenia różnego rodzaju są wokół ale obawy przed nieznanym wirusem wywołują u wielu z nas niepokój, lęk i podświadomą obronę przed zakażeniem. Pewnie za jakiś czas dotrze i do nas ale przestrzeganie podstawowych zasad higieny oraz starania związane z ograniczaniem ryzyka zakażenia są naszym obowiązkiem.

Z czym wiąże się pandemia korona wirusa dla świata? Współcześni geopolitycy wspominają o czterech elementach:

1.      Zmianie

2.      Niepewności

3.      Powstaniu sytuacji nie mających precedensu – trudno ją porównać do jakiejkolwiek z przeszłości

4.      Braku możliwości powrotu do tego co było.

 

Niektórzy uważają, że globalna epidemia odsłoniła naszą cywilizacyjną naiwność dotyczącą bezpieczeństwa. Obalone zostało nasze wyobrażenie, że przy ewolucji globalizacji panujemy nad rzeczywistością i posiadamy w pewnym sensie boskie moce.

Sparaliżowane zostały całe społeczności, choć wirus nie jest wcale tak morderczy jak inne np. ebola. A jednak zaskoczyły nas ostatnie tygodnie przynoszące epidemię. Nie wierzy się w nią póki  nie nadejdzie jak mawiał Albert Camus. Na razie jest to pewien eksperyment społeczny, który na dłuższą metę nie wiadomo jak może się skończyć. W pewnym sensie obecną sytuację możemy rozpatrywać jako swego rodzaju spór pomiędzy cywilizacją a naturą, która przemówiła wołając, by przywrócić jej właściwe wymiary.

COVID 19 to wirus bardzo zaraźliwy ale na szczęście nie tak zabójczy jak inne. Oczywiście dbałość o nasze i naszych pracowników życie oraz  bezpieczeństwo jest priorytetem, dlatego HMS Assistance stara się stwarzać warunki stałej opieki nad naszymi klientami. Realizujemy oprócz naszych dotychczasowych zadań opieki medycznej i profilaktyki testy na COVID 19. Bezpieczeństwo powinno determinować nasze zachowanie ostrożności, przewidywalności i mądrości zbiorowej, dlatego proponujemy wykonywanie systematycznie testów przesiewowych dla pracowników pracujących w większych grupach. Jesteśmy odpowiedzialni za utrzymanie ciągłości pracy a próbom paraliżu powinniśmy się przeciwstawiać. Dlatego zachęcam do przemyślenia i zaufania swojemu partnerowi medycznemu HMS Assistance.

 

                                                                                                                                                                                                                                 Ewa Książek-Bator

Infolinia 24h

Nasi doradcy i lekarze chętnie udzielą Ci odpowiedzi na wszystkie pytania!

 

Zadzwoń

+48 798 519 519

E-mail

rejestracja@hms-assistance24.com

Adres

81-368 Gdynia, Pułaskiego 6

Godziny otwarcia

07:00 - 19:00