Aktualności

Testy COVID dostępne w HMS Clinic. Chcesz poznać szczegóły? Skontaktuj się z naszą infolinią.
shutterstock_719464702

Uroda i zdrowie

Od 09.12.2019 nowa usługa w HMS Clinic: Botox

 

Wyglądać zawsze pięknie i olśniewająco to marzenie zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Pojawienie się zmarszczek jest oznaką upływających lat. Choć czasu nie da się zatrzymać, można skutecznie walczyć z procesem starzenia.

 

Rozwiązaniem jest toksyna botulinowa czyli popularny botoks, wykorzystywana jako preparat wygładzający zmarszczki, leczący nadpotliwość i bruksizm

 

Iniekcje z botoksu są sprawdzonym, skutecznym i bezpiecznym sposobem walki ze zmarszczkami. Stosuje się je również w przypadku leczenia nadpotliwości oraz bruksizmu. Toksyna botulinowa (botox, botoks) to neurotoksyna hamująca przesyłanie impulsów z nerwów do mięśni. Działanie tej substancji polega na blokadzie przewodnictwa nerwowo-mięśniowego, które prowadzi do rozluźniania mięśni, co z kolei powoduje rozprostowywanie zmarszczek. Jest to efekt czasowy, dlatego zabiegi należy powtarzać co jakiś czas.

 

Botoks pomaga również w walce z nadmiernym poceniem się. Pocenie się jest naturalnym procesem chłodzenia ludzkiego organizmu. Niekiedy jednak przybiera patologiczną formę, utrudniając codzienne funkcjonowanie i stając się źródłem frustracji oraz społecznego wycofania. Istnieje kilka sposobów leczenia nadmiernej potliwości, począwszy od zmiany diety i farmakoterapii, a skończywszy na chirurgicznym usunięciu gruczołów potowych. Dużym powodzeniem u pacjentów cieszy się także leczenie z użyciem toksyny botulinowej. Toksyna botulinowa blokuje nerwy zaopatrujące gruczoły potowe powodując ich czasowe wyłączenie i znaczne ograniczenie potliwości.

 

Bruksizm to zaciskanie i zgrzytanie zębów, które wywołuje niekontrolowana aktywność mięśni żwaczy. Najczęściej pojawia się w nocy i jest klasyfikowana jako zaburzenia snu. To schorzenie wpływa negatywnie na cały organizm i nieleczone prowadzi do niebezpiecznych powikłań. Leczenie bruksizmu jest konieczne, ale wymaga cierpliwości i konsultacji z wieloma specjalistami z zakresu stomatologii, ortodoncji i protetyki. Metodą leczenia bruksizmu jest także wstrzykiwanie botoksu w żwacze.

 

Więcej informacji pod numerem telefonu HMS: +48 798 519 519

Infolinia 24h

Nasi doradcy i lekarze chętnie udzielą Ci odpowiedzi na wszystkie pytania!

 

Zadzwoń

+48 798 519 519

E-mail

rejestracja@hms-assistance24.com

Adres

81-368 Gdynia, Pułaskiego 6

Godziny otwarcia

07:00 - 19:00