Dla Armatora i Marynarza

W HMS Assistance Twoi pracownicy są pod naszą opieką
Layer_30

e-pracodawca

Zaloguj
 • umawianie wizyty
 • przesyłanie skierowania
 • umowa na medycynę pracy
 • umowa na pakiety medyczne
shutterstock_258726044_(2)

Międzynarodowe świadectwo zdrowia dla marynarzy

Usługi zlecane to m.in. :

 • Badania specjalne
 • Przygotowywanie dokumentacji od wypadku poprzez orzeczenie uszczerbku na zdrowiu do odszkodowania
 • Uzupełnianie i wyposażanie apteczek statkowych
 • Dedykowane programy profilaktyczne
 • Inne w zależności od indywidualnych potrzeb Armatora

 

Marynarze stanowią oddzielną grupę pracujących w trudnych warunkach, którą regulują międzynarodowe przepisy. Biorąc pod uwagę konieczność zapewnienia prawidłowego i kompleksowego przebiegu badań lekarskich oraz konieczność  posiadania  i dokumentowania  przez  marynarzy  odpowiedniego  stanu  zdrowia  do  wykonywania  pracy  na  statku, uwzględniamy Wytyczne Międzynarodowej Organizacji Pracy i Międzynarodowej Organizacji Morskiejw sprawie badań lekarskichmarynarzy oraz wymagania Konwencji STCW.

 

Wykonujemy dla marynarzy zarówno świadectwa międzynarodowe, jak i flagowe. W ciągu jednego dnia organizujemy całą ścieżkę badań zakończoną wydaniem świadectwa zdrowia.

 

Ponadto HMS Clinic jest autoryzowaną jednostką medyczną dla armatorskiego klubu ubezpieczenia P&I oraz certyfikatów KOTC.

 

Badania na specjalne zamówienie (custom made) to badania laboratoryjne lub diagnostyczne wykonywane zgodnie z zapotrzebowaniem pracodawców marynarzy. Badanie lub procedura diagnostyczna zawsze są konsultowane przez lekarza podpisującego dokument zaświadczający o ich wyniku.

 

Badania te możemy podzielić na trzy grupy.

 1. Badania mające na celu sprawdzenie czy występujące na stanowisku pracy czynniki szkodliwe wpłynęły w jakikolwiek sposób na zdrowie zatrudnionego marynarz. Przykładem są tu badania typu ChemTest, którym poddawani są marynarze zatrudnieni na chemikaliowcach. Ich zakres zależy od wymogów armatora przekazanych HMS.
 2. Badania mające na celu dodatkową weryfikację stanu zdrowia marynarza, w większości zakresy występujące w PEME. Przykładem jest przeprowadzane przez HMS badanie kończące się wydaniem certyfikatu „Cardiovascular System Examination Certyficate”. Jest to dodatkowe badanie układu krążenia połączone z EKG wysiłkowym, wywiadem kardiologicznym i badaniem lekarskim.  Innym przykładem jest Chester Step Test, którego celem jest weryfikacja kondycji fizycznej pacjenta. Wynik określa jego wydolność, oraz testuje wytrzymałość układu krążeniowo-oddechowego na narastające w miarę czasu zmęczenie.
 3. Badania mające na celu ustalenie uszczerbku na zdrowiu wykonywane na zlecenie Klubów i Ubezpieczycieli

 

HMS specjalizuje się w wykonywaniu badań na obecność narkotyków, alkoholu, testów HIV dla marynarzy. Zapewniamy dla armatorów zatrudniających marynarzy w żegludze międzynarodowej uzyskanie wiarygodnego wyniku uznawanego na całym świecie stosując nowoczesną metodę EMIT wykrywania narkotyków  zalecaną przez Unię Europejską. Testy alkoholowe i narkotyczne mogą być wykonywane w portach Trójmiasta, Szczecina i Świnoujścia.

 

Dodatkowo uzupełniamy, wymieniamy i utylizujemy zawartość apteczek statkowych.

 

Jeśli jesteś marynarzem, Twoje zdrowie jest gwarancją posiadania dobrego kontraktu przez wiele lat, a świadectwo zdrowia potrzebne do pracy na morzu. Dlatego oferujemy Ci stały monitoring Twojego morskiego świadectwa zdrowia, w tym z terminem jego ważności, abyś był pewien, że jesteś zawsze przygotowany do pracy.

 

Dysponujemy odpowiednią kadrą i doświadczeniem do realizacji wszystkich świadectw zdrowia dla marynarzy w żegludze międzynarodowej, śródlądowej, do pracy za granicą na ladzie, oraz przygotowujemy certyfikaty i raporty o stanie zdrowia.

 

Będąc pod naszą opieką 365 dni w roku, 24h/dobę masz pewność, że długo pozostaniesz czynnym i zdrowym pracownikiem rynku morskiego. Na morzu masz do dyspozycji dostęp do wideokonsultacji z lekarzem w razie nagłej sytuacji zdrowotnej. Nasz pracownik infolinii zidentyfikuje problem i wyznaczy specjalistę. Masz stały dostęp do wyników Twoich badań na koncie w platformie e-pacjent. Jest ono stworzone wyłącznie dla Ciebie, dostępne po zalogowaniu, bezpieczne i zgodne z wymaganiami RODO.

Infolinia 24h

Nasi doradcy i lekarze chętnie udzielą Ci odpowiedzi na wszystkie pytania!

 

Zadzwoń

+48 798 519 519

E-mail

rejestracja@hms-assistance24.com

Adres

81-368 Gdynia, Pułaskiego 6

Godziny otwarcia

07:00 - 19:00